PRZETWÓRSTWO

Piaskowanie

 

Piaskowanie to proces obróbki powierzchni szkła polegający na usunięciu warstwy (zmatowienie szkła) materiałem ściernym działającym pod ciśnieniem. Proces odbywa się w sterowanym komputerowo automacie piaskującym.

Piaskowanie ma wiele zastosowań. Pozwala zdobić szkło w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Matowy wzór uzyskiwany jest poprzez uderzanie powierzchni szkła drobinkami materiału ściernego. Elementy mające pozostać przezierne są podczas piaskowania chronione przesłoną. Głębokość piaskowania i stopień przezierności szkła zmieniają się w zależności od natężenia strumienia powietrza i użytego materiału ściernego.

Nanosimy dowolne wzory na produkowane przez nas wyroby. Możemy wykonać dowolny wzór według życzeń naszych Klientów. Oferujemy wysoką powtarzalność piaskowanych wzorów. Piaskowanie wykonywane jest na szkle zwykłym, laminowanym hartowanym

 

Maksymalne wymiary tafli: 3300 x 2550 mm 
Minimalne wymiary formatki: 100 x100 mm 
Zakres grubości szkła: 3 - 40 mm 
Kształt tafli lub formatki: dowolny
pobierz pdf
Firma Wutkowski zajmuje się wszelkimi usługami związanymi z przetwórstwem szkła na zamówienie. Potrzebujesz uzyskać wycenę na swoje zamówienie, a nie wiesz jaka obróbka Cię interesuje? Zajrzyj do zakładki ETAPY OBRÓBKI SZKŁA i skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Jesteśmy do Twojej dyspozycji przez 5 dni w tygodniu!
Dział realizacji zamówień produkcyjnych

 

 

 

Dagmara Szumacher
Tel.: +48 52 33 40 831,
Tel. kom.: + 48 606 320 381
dagmara.szumacher@wutkowski.com.pl

Wyszukaj według zastosowania szkła: